1-2 Yaş Uyku Düzeni

Gündüz Uykuları 1-2 defa olmak üzere toplam 2-3 saat
Gece Uykusu Toplam 11-12 saat
Uyanıklık Süresi 4-6 saat
Toplam Uyku 13-14 saat

12. ay civarı bebeklerin gelişimi açısından bir dönüm noktasıdır. Bu dönemde yavaş yavaş bebeklikten çocukluğa geçiş yaşanır. Hem duygusal hem de fiziksel değişimler uykuyu etkileyebilir. İki gündüz uykusu uyuması gerekirken uykuya direnme, reddetme, ağlama ya da erken uyanma yaşanabilir ve bunlar tek gündüz uykusuna geçiş için doğru zamanmış gibi algılanabilir. Halbuki tek gündüz uykusuna 15-18. ay civarı geçilmelidir. O zamana kadar iki gündüz uykusunu korumak gerekir.

Bu dönemde artık bebeklerin gece boyu kesintisiz 10-12 saat uyuması gerekir. Eğer bebeğiniz 1 yaşını geçtiyse ve hala kendi kendine uykuya dalamıyor, sizin desteğinize ihtiyaç duyuyorsa (emme, sallanma… gibi), bu sorunu daha da geç olmadan ele almanız hem bebeğinizin sağlığı hem de sizin uyku düzeniniz için faydalı olacaktır. Bebeğinizin uyku sorununu bu dönemde ele almazsanız, 2 yaşında bebek yatağından çocuk yatağına geçtiğinde sorunları çözmek çok daha zor bir hal alabilir. Aşağıdaki bilgilerden faydalanarak bu dönemde ortaya çıkabilecek uyku sorunlarını minimuma indirebilirsiniz.

Bu dönemde oluşabilecek uyku sorunlarına çözüm önerileri

Yeterli besin aldığından emin olun

Bu dönemde bebekler fiziksel olarak hızla gelişirler. Ayakta durmaya, yürümeye ve hatta koşup zıplamaya başlarlar. Bu hızlı gelişim nedeniyle eğer gün içinde yeterli enerjiyi almazlarsa, gece acıkarak uyanabilirler. Bu nedenle bebeğinizin beslenme programının kalori açısından yüksek, zengin içerikli besinlerden oluştuğuna emin olun. 3 ana 2 ara öğün şeklinde her besin grubunu içeren (protein, yağ, karbonhidrat, vitamin gibi) bir beslenme düzeni kurduğunuzdan emin olun.

Uyku öncesi rutininizin süresini arttırın

Fiziksel gelişimin yanında zihinsel olarak da hızlı bir gelişim sürecindedirler. Artık etrafla doğrudan iletişim kurabilir, söylenenleri anlayabilir ve hatta konuşmaya başlayabilirler. Gün içerisinde çok aktif çalışan beyinleri uyku saati geldiğinde hemen yavaşlayamayabilir. Bunu sağlamak için uyku öncesi geçirilen sakin zamanın ve rutinlerin süresini artırabilirsiniz. Örneğin gündüz uykusu için 15-20 dk, gece uykusu için yarım saat zaman ayırmanız gerekebilir.

2 uykudan 1 uykuya geçin

Bebekler her ne kadar 12. ay civarı gündüz uykularını reddetmeye başlasalar da iki uykudan tek uykuya geçiş için doğru zaman 15-18. aylar arasıdır. Peki bu geçiş döneminin geldiğini nasıl anlarız? Daha önce olmayan gece uyanmaları ortaya çıktıysa, bebeğiniz iki öğlen uykusundan birine direnmeye başladıysa, gündüz uykuları kısaldıysa veya sabahları normalden erken uyanmaya başladıysa geçiş için zaman gelmiş demektir. Eğer sabah uykusunu düzenli uyuyor ama öğleden sonra uykusuna direniyorsa o halde gündüz uykusunu düzenli olarak 15 dk ileri atarak bebeğinizin öğlen uykusuna saat 12:00-13:00 arasında yatmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz sabah uykusuna direniyor ama öğleden sonra uykusunu düzenli uyuyorsa o halde sabah uykusunu kaldırarak bebeğinizi doğrudan 12:00-13:00 arasında yatırabilirsiniz. Bu geçişin yavaş yavaş ve bebeğinizin günlük uyku ihtiyacına göre yapılması çok önemlidir. Tek uykuya yeni başladığı günlerde akşam uykusuna normalden erken yatırmanız geçiş sürecinde aşırı yorulmasını önleyecektir.

Ayrılık kaygısını yenin

Bebekler 9-18. aylar arasında ayrılık kaygısı yaşayabilirler. Bu durum özellikle uyku konusunda sizi zorlayabilir. Bebeğinizin ayrılık kaygısı yaşadığını fark ederseniz, örneğin yatağına koyduğunuzda ağlamaya başlıyorsa, gündüzleri ce-e gibi oyunlarla bir yere gitseniz bile her zaman geri döneceğinize dair ona güven verebilir, gün içerisinde beraber geçirdiğiniz süreyi ve bu sürenin kalitesini artırarak onu rahatlatabilirsiniz.

Diş çıkartma ve hastalık dönemlerine dikkat edin

Bu dönemde bebeklerin uyku düzenlerinde diş çıkartma veya hastalıklara bağlı bazı bozulmalar yaşanabilir. Eğer bebeğinizin bir sıkıntısı veya ağrısı varsa, büyük ihtimalle sık sık uyanır, tekrar uyumakta zorluk çeker ve size ihtiyaç duyar. Bu dönemlerde bebeğinizin sıkıntısını gidermek için doktorunuzun tavsiyelerini uygulamalı ve bebeğiniz her ihtiyaç duyduğunda yanında olmalısınız. Normalde iyi bir uyku düzeni olan bebekler, sıkıntılı geçen birkaç günün sonunda kısa sürede yeniden eski düzenlerine dönebilirler. Eğer bebeğinizin bugüne kadar iyi bir uyku düzeni olmadıysa ve şimdi başlamayı düşünüyorsanız, uyku eğitimi için öncelikle bebeğinizin bu dönemi atlatmasını beklemelisiniz.

← 9-12 Ay Uyku Düzeni  2-4 Yaş Uyku Düzeni →

“1-2 Yaş Uyku Düzeni” için 449 yorum

 1. Merhaba, kızım 13 aylık. Gece uykusuna 8-9 gibi geçiyoruz. Geçiyoruz diyorum çünkü ben ya da babası yanına yatmadan ve yanına yattığı kişinin elini tutup sıkmadan asla uykuya geçmiyor. Yatağa yattığımız süreden derin uykuya geçiş süresi çok uzun. Maalesef biz onu oda bizi uyutuyor. Bu yüzden kalan zamanda yapacağım işleri yapamıyorum. Sabah 7 gibi uyanıyor. Gece de mutlaka bir iki kez uyanıp sarılma ve temas istiyor bu nedenle yatağımıza almak durumunda kalıyoruz. Bir de en son öğününü ne zaman yemiş olmalı diye danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Beğen

  1. Merhaba,

   En son öğünü eğer ek gıdaysa o zaman uykudan 45 dk-1 saat önce bitmiş olmalı ki sindirmeye fırsatı olsun. Eğer uyku öncesi mama/devam sütü veriyorsanız 20-30 dk önce bitsin, emziriyorsanız 10-15 dk önce bitsin.
   Sabah güne başladığı ve akşam uyuduğu saatler güzel. Uykuya dalma aşamasında sürenin kısalmasını istiyorsanız o halde henüz yatağa yatmadan ona sakinleştirici rahatlatıcı rutinler uygulamalısınız. Bu rutinler onu ne kadar rahatlatırsa yatağa yattıktan sonra uykuya dalması da o kadar kolay olur. Bebeğinizin temas ihtiyacını karşılamak için bir uyku arkadaşı edinebilirsiniz. Ama eğer kabul etmezse zorlamayın. Elinizi tutarak uyumak isterse izin verin ama başka bir iletişiminiz olmasın, oda zifiri karanlık olsun, konuşmayın, diyaloğa girmeyin ki dalma süresi uzamasın.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 2. Merhaba Cansu hanım.. kızım 18 aylık. Genel bir uyku düzenimiz var. Ama kızım şimdiye kadar hiç Kendi uyumadı hep yanında ninni ile uyudu. Bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum bu sefer çok hircinlasiyor. Sürekli elimi tutarak uyumak istiyor. Birde şuan hala emiyor ve geceleri emmek için yanıma geliyor sonra kendi yatağına gitmiyor. Hatta bazen sabah yanımda buluyorum yatağa çıkıp eşimle aramıza yatıyor. Bu durumlari bıraktırmak için ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz.

  Beğen

  1. Merhaba,

   Uykuya dalma aşamasında sizi yanında istemesi normal. Önemli olan devamında da istiyor mu? Gece beslenmelerini artık yavaş yavaş kesebilirsiniz. Çünkü gece beslenmeleri devam ettikçe uykudan uyanması ve yanınıza gelmesi için bir neden olacaktır. Yatağına dönmesini kolaylaştırmak için çocuk kapılarından tavsiye ederim. Bebeğinizin odasının kapısına takarsanız hem gece sizden habersiz dolaşmaz hem de uyandığında yanınıza gelmez, sizi çağırır, böylece odasında kalacağı için kendi yatağında uykuya döndürmeniz de daha kolay olur. Çünkü bu durum sadece yanınıza gelme durumu değil, onun da ötesinde bebeğinizin gece sizden habersiz evde dolaşma durumu ve bu da güvenlik açısından çok sağlıklı değildir.
   Zaten gece beslenmelerini de bırakırsanız gece uyanmalarının cazibesi ortadan kalkmış olacağı için uykuya dönmesi ve kesintisiz uykular uyuması daha kolay olur 🙂

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 3. Cansu hanım merhaba,öncelikle içten mesajlarınız için ,herkes adına size teşekkür ederim.
  Benim 20 aylık kızım emerek uyuyor ve hep öyleydi ,çok sıkıntı çektim ve çekiyorum ,çünkü geceleri çok uyanıyor,kabul ediyorum ,çocuğumu ben eğitemedim ,fakat artık gerçekten yardıma ihtiyacım var ,çünkü hem çocuğum hem de beni m için çok sıkıntılı bir durum,ne o uyuyabiliyor ne de ben.

  Gece uyanıyor emmeden tekrar uyumuyor ,ablasıyla aynı odada uyuyor ,ablası uyanmasın diye ve diş çıkarma dönemi olduğu için ağrı kesici vermek yerine ,ağladıkça memeyi dayadığım için bu duruma geldik.
  Yardımınıza ihtiyacım var .
  Sevgiler

  Beğen

  1. Merhaba Rana hanım,

   Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim, elimden geldiğince ailelere yardımcı olmaya çalışıyorum.
   Bebeğinizin bu aylardaki gece emmelerinin açlık değil tamamen alışkanlıktan kaynaklandığını söyleyebilirim. Doktorunuzla da konuşup gece beslenmelerini tamamen kesme yoluna gidebilirsiniz. Bu yaşlarda artık bebeklere zorla bir şey yaptırmak sonuç getirmeyecektir. İletişimin gücünü kullanmak en doğrusu ve sağlıklısıdır. Bebeğinizin yaşına uygun düzenli bir program oluşturabilmek adına size farklı program seçeneklerini iletiyorum, inceleyin, başlamak istediğinizde bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden yazarsanız başlayalım.

   https://bebekuykudanismani.com/4-ay-25-yas-uyku-egitimi-paketleri-2021/

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 4. Merhaba cansu hanım.
  Kızım 16 aylık uyku duzenımız berbattı ıyıce berbat oldu. Aksam 10:30 gıbı uyku saati emerek ve sallayarak uyuyot. Sabah 9:00 gıbı kalkar. Oglen 12:00 de tekrar uyumak ıstıyor ve yarım saat 40 dk dustu ogle uykusu. Aksam 17:00 tekrar uyumak ıstıyor oda 1 saatı gecmez. Butun uykularımız emerek ve sallayarak bende cok yoruluyorum artık. Gece sabaha kadar en az 5 kere uyanıyor zaten. Kendı kendıne uykuya dalmasını ıstıyorum delıksız uyusun ıstıyorum. Tek uyku uyusun ama 2-3 saat uyusun ıstıyorum. Gece benım yanımda uyuyor besıgıne yatırmayı cok denedım yarım saatte bır uyanıyor ve tekrar uyutmak ıskence pes edıyorum her aeferınde. Fıkır verırsenız cok sevınırım

  Beğen

  1. Merhaba,

   Gece devamlı destek vermeniz bebeğinizde alışkanlığa neden olmuş. Artık sizden destek almadan uykuyu sürdüremiyor. Bu konuda uyku saatleri, uyku ortamı ve uyku alışkanlıklarını inceleyerek yorum yaparsam daha sağlıklı olur. Bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden ulaşırsanız size bir form göndereyim onu doldurun ve detaylı görüşelim.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 5. İyi günler. 18 aylık oldukça hareketli ve uykuyu hiç sevmeyen bir oğlum var. Bana aşırı bağlı bir saniye bile yanından ayrılmama müsaade etmiyor. Gece 20 kere uyanıyor. Bu arada sadece emiyor çok az yemek yiyor. Sallanmaya ve beşiğe alışmadı hiç sevmiyor saatlerce emzirerek uyutuyorum buda bana çok zor oluyor. Günde bir kez öğlen yada ikindi 30 dkka 1saat uyuyor. Sonra gece saat 1- 2 bir türlü uyumuyor.Sütten kesmeye calısıyoruz. Uyku konusunda bize ne önerirsiniz?

  Beğen

  1. Merhaba,

   Öğlen 30-60 dk uyuyan bir bebek gece 1-2’ye kadar uyanık kalıyorsa sonrasında zaten uykusuzluktan bayılma durumuna geçiyordur. Önerim bebeğinizle iletişim kurarak ona artık gece meme gelmeyeceğini anlatmanız olur. Ama tabi ki burada kilit nokta tutarlı, kararlı ve sabırlı bir şekilde ilerlemenizdir. Yardım almayı düşünürseniz bana 05301597327 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 6. Cansu Hanım Merhaba.Size bir şey danışmak istiyorum.1 yaşındaki bebeğim dogdugundan beri aylık ortalama uyku sürelerinin hem gündüz hem gece bakımından altında uyuyor.Bu durumu bir şekilde kabullendim ama yaklaşık 6 aylıktan beri gece uyanıp 2 saat uykuya dalamiyor.Bununla ilgili ayındaki gündüz uyku sürelerine ve gece yatış saatinede dikkat ettim,uyandığında onunla oyun oynamadım,sessizce konuştum ama hiçbir şekilde gece uyandığında ki süreyi 1-2 saatten öncesine çekemedim.Cocuk doktorumuz öneri olarak sadece gündüz 12.13 arası tek uyku yaptırmanızı,gece 9.30da uyutmamizi ve aglasa da beşiğinden almamızı söyledi.Burada bebeğim destekli uyuyor.Acaba siz gece uykularında ki uzun süreli uyanık kalması ile ilgili ne önerirsiniz?Haftanın 6 günü yaklaşık 12 saat çalışan bir anne olarak inanılmaz yoruldum.

  Beğen

  1. Merhaba,

   Gece uzun süreli uyanıklıkların birçok nedeni olabilir. Örneğin; gündüz doğru saatlerde uyumama, gündüz yeteri sürede uyumama, gündüz yanlış saatlerde uyuyup kaliteli bir dinlenme sağlayamama, gündüz çok uyuma, akşam uykusuna kadar fazla uyanık kalma… gibi. Bebeğinizdeki sıkıntının nedenini anlayabilmem adına daha detaylı bakmam gerekiyor. Bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden ulaşırsanız size bir form göndereyim onu doldurun ve detaylı görüşelim.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 7. Merhaba Cansu Hanım. Kızım 11 aylik, memede uyumaya alıştı. Gündüz 2 kere uyur öğlen 1-2 saat ikindi 1-2 saat olarak. Uykusu çok hafif en ufak tikirtida uyanır o yüzden tam saat veremiyorum. Gece uykusuna geç yatiyor ve tabi ki emerek. Anne yani yatağında, hatta büyük çoğunlukla yanımızda yatiyor. Esim de ben de ayıramadik, suçluyuz…Gece surekli uyanıyor, tekrar uyumak için kullandığini biliyorum ama vermezsem çok ağlıyor. Normalde gun içinde ağlayan bir çocuk değildi 1 aydır böyle oldu. Aslında ben hic ağlamasına fırsat vermedim diyebilirim. Gunduz, gece uyandi hemen yanındaydim, hiç aramadı beni.Bagirmadim, kızmadım ve çok konuşurum onunla gün içinde. Ücretsiz izne çıktım kendim bakayim diye. Ama gece uyanma konusu artık ikimizi de çok yormaya basladi. Bazen öfkelendiğimi fark ediyorum. Dayanamıyorum bölünmüş uykuya artık. Oyle yatağa bırakıp hadi iyi geceler kızım diyebileceğim biri de değil artık. Tek istediğim mümkünse emerek bile uyusa, uzun uyuması. Mümkün müdür? Yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekkürler

  Beğen

  1. Merhaba,

   Bebekler eğer ilk uykuya daldıkları koşulları uykunun devamında aramıyorsa o zaman nasıl uyuttuğunuzun bir önemi yoktur aslında. Ama sizin yaşadığınız durum gibi gece sık uyanıyor ve yine aynı desteği arıyorsa o zaman uykuyla olan ilişkisini ve alışkanlıklarını değiştirmek gerekecektir. Sizin de belirtmiş olduğunuz gibi aslında yeni bir beceriyi geliştirmek için ona fırsat vermek, zorlandığında yanında olup bu davranışı desteklemek gerekir.
   Dilerseniz bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden ulaşın saatlerini uyku ortamını ve rutinleri inceleyerek sizi doğru yönlendireceğim bir plan oluşturalım birlikte.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 8. Cansu hanım merhaba. Oğlumuz tam 1 yaşında. Bu sürece kadar inanılmaz sıkıntılı bir uyku süreci geçirdik ve devam da ediyor. Gündüzleri 2 kez 1,5-2 saat uyuyor. Geceleri ise 1 saat ancak kesintisiz uyuyor. Belkide 10 kez uyanıyor. Emmeye çok düşkün ve gündüz 2 kez mama yiyor. Emzik biberon ve çocuk sütü kesinlikle almıyor. Uykusuzluktan çok kez kendimi kaybettiğimi biliyorum. Tüm gece battaniyede sallıyoruz. Beşiğinde yatmıyor hamak istiyor gündüzleri. Gece zaten kaos yanımızda hamakta battaniyede ne olursa deniyoruz. Biz bu uyku sorunumuzu nasıl çözeceğiz artık bitme noktasındayız.

  Beğen

  1. Merhaba,

   Bebekler eğer ilk uykuya daldıkları koşulları uykunun devamında aramıyorsa o zaman nasıl uyuttuğunuzun bir önemi yoktur aslında. Ama sizin yaşadığınız durum gibi gece sık uyanıyor ve yine aynı desteği arıyorsa o zaman uykuyla olan ilişkisini ve alışkanlıklarını değiştirmek gerekecektir.
   Dilerseniz bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden ulaşın saatlerini uyku ortamını ve rutinleri inceleyerek sizi doğru yönlendireceğim bir plan oluşturalım birlikte.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 9. Merhaba benim kızım 18 aylık sabahları bazen erken bazen dokuzda onda uyanıyor ve uyku saatleri bi şekilde değişiyor gün içinde kaçta uyandıysa üç saat sonra ve ya dört saat sonra uykuya yatırıyorum misal bugün 10.30 da uyandı öğlen ikide uyuttum önceki gün dokuzda uyandı birde gündüz uykusuna yatırdım ve kesintisiz iki saat üç saat uyuyor gündüz gece ise sürekli emmek için uyanıyor ve yanımdan yatağına yatıramıyorum iki gecedir memeyi gece kestim vermiyorum ama kaç güne alışır uyanmaz meme emmek için ne zaman bende oda gece kesintisiz kendi yataklarımız da uyuruz sizce

  Beğen

  1. Merhaba,

   bebeklerin alışkanlığını değiştirmek 3-4 gündür. Eğer bu süre içinde gece meme vermeden ilerlerseniz alışır. Tabi önemli olan nokta meme vermeyip başka desteklere alıştırmamanızdır.
   Saatli bir düzeninin olmasını istiyorsanız güze siz uyandırarak başlatın. Güne başladığı saat 08:30-09:00 geçmezse o zaman saatli bir düzen de yakalamış olursunuz.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 10. Merhaba Cansu hanım.oglum 18 aylık ve bizim odamızda beşikte uyuyor.esimle son bir aya kadar problemlerimiz vardı ayrı ayrı yatiryorduk.oglum genelde 8:30 gibi uyuyor..geceleri bir ya da iki kez uyanıp emmek istiyor.bir aydır emdikten sonra uyumuyor.besigine koydugumda ağlıyor sürekli.boyle gecelerde daha fazla emmek istiyor.gece uykularımız kalmadı .sabahlari genelde hep aynı saatte 6:30 -7:00 gibi uyanıyor.gunduz uykusu tek ve 2 saat uyuyor.gündüzleri arada odasında uyutmaya başladım alışması için.gece denemelerinde başarısız olduk.cok ağladı.onerileriniz benim için çok değerli.tesekkurler.

  Beğen

  1. Merhaba,

   Artık bebeğiniz iletişim kurabildiğiniz bir yaşta. Ona uyku öncesi meme gelmeyeceğini, sabah olduğunda memenin uyanacağını söyleyerek gece uyanıp ağladığında yine bu cümleleri tekrarlayın ve başka desteklerle onu sakinleştirin. Çok ağladı ve meme vermek zorunda kaldık cümlesi ilerleyen günlerdeki denemelerinizde de yine çok ağlamalara ve meme vermeden sakinleşmemelere neden olur. O nedenle 1-2 gün sabırlı sakin bir şekilde cümlelerinizi destekler davranışlarda bulunursanız 3-4 günde alıştığını göreceksiniz.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 11. Merhaba cansu hanım benim kızım 16aylik doğduğu günden beri hiç uyku düzeni yok ne yaptıysam da olmadı gündüz uykusu en fazla yarım saat bazen bir bazen de iki gündüz uykusu var ama bizi maf eden gece uykuları gece sabah kadar en az 15 kez uyanıyor gözü kapalı bir şekilde mirildaniyor bende Su iciriyorum veya emziriyorum tekrar uyutmaya çalışıyorum 20dk sonra tekrar uyanıyor ve aynı rutini sabah kadar devam ettiriyoruz artık uykusuzluktan maf olmuş duurmdayim ve gece uykusunada en erken 11 gibi uyuyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım lütfen banada yardımcı olun şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar .

  Beğen

  1. Merhaba,

   Gece devamlı destek vermeniz bebeğinizde alışkanlığa neden olmuş. Artık sizden destek almadan uykuyu sürdüremiyor. Bu konuda uyku saatleri uyku ortamı ve uyku alışkanlıklarını inceleyerek yorum yaparsam daha sağlıklı olur. Bana cansu@bebekuykudanismani.com adresinden ulaşırsanız size bir form göndereyim onu doldurun ve detaylı görüşelim.

   Sevgiler,

   Cansu Özel
   Bebek Uyku Danışmanı

   Beğen

 12. Cansu hanm mrhb bebegm 1 yaşında ve hiç uyku düzeni yok gece geç yatar sbh geç kalkar kaç kez düzeltmeye çalıştım yapamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

  Beğen

 13. Merhaba Cansu hanım
  Bebegim 18 ayını bitirmek üzere. Doğduğu günden itibaren gece 8 kadar uyurdu ve asla gündüz uyumazdı. Aglamazdı da. Gögüs ucum olmadığı için fena şekilde kucagıma alısmıstı yere 5 dk bırakamıyordum 11 ayım böyle geçti. Taki yürüyene kadar 17 aya kadar ise asla gündüz uyumadı bir aydır gündüz uykusu başladı. 5.5 aylıktan sonra gece uykusunda gitti bu arada gece 10 defa uyanr oldu belki fazla. Durum içinden çıkılmaz Bi hal aldı. Sürekli ahlar durumdayım tek bakıyorum bide yardım alıacagım kimse de yok. Bu ay vücudunda egzama gibi şeyler çıktı 4 gündür 10 dk bir uyanıyor gece. Uyanıkken herşey normal gayet iyi. Fakat gece olunca 10 dk bir uyanıyor max 15 dk bir uyanıyor. Ne yapmalıyım Bi öneriniz var mı acaba?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s