Hikayem

Cansu Özel-Round-Wordpress-21987 yılında Ankara’da doğdum. Birçok insan gibi benim de Ankara’da başlayan yolculuğum İstanbul’da devam etti. Eğitimlerimi sırasıyla Saint-Benoit Fransız Lisesi ve Sabancı Üniversitesinde tamamlayarak mezun olduktan sonra özel sektöre hızlı bir giriş yaptım. Her ne kadar aklımda hep bebek ve çocuklarla ilgili bir şeyler yapmak olsa da sektörün koşuşturmasından yıllar çabucak geçti. 7 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra kızım Nil’in dünyaya gelmesiyle birlikte uykunun bebekler ve aileler için ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Ancak bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu maalesef Türkiye’de bu konuya gereken önemin verilmediğini ve ailelerin destek alabilecekleri kurum ve kuruluşların eksik olduğunu gördüm. Bu konuda daha detaylı çalışmaya karar vererek Amerika’daki Family Sleep Institute’te 0-4 yaş bebek ve çocukların uyku problemleri üzerine eğitimimi tamamladım.  Bu sayede yurt içi ve yurt dışında birçok bebekli aile ile çalışma fırsatı elde ederek farklı uyku problemlerinin çözümü üzerine uzmanlaştım. Bilgilerimi bebekleri uyku sıkıntısı çeken tüm aileler ile paylaşmak için kendi web sitemi kurarak birçok aileye ulaştım.

Kendi annelik sürecimde de gördüm ki uykunun alternatifi yok ve bebekli bir ailede eğer bebeğin uykuları sıkıntılıysa bu başta anne olmak üzere bütün aileyi etkiliyor. Amacım uyku sıkıntısı çeken tüm bebekli ailelere destek vererek deliksiz bir uykunun hayal olmadığını göstermek. Gelin siz de bebeğinizin uykularını düzenlemek için bugünden bir adım atın. Böylece bebeğiniz ihtiyaç duyduğu uykuyu alarak fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı gelişirken, siz de kendinize ve ailenize daha fazla zaman ayırın. Aynı süreçleri yaşamış biri olarak sizleri çok iyi anlıyor ve sizinle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Haydi gelin deliksiz uykularımıza tekrar kavuşalım!

Cansu Özel

family sleep institute ile ilgili görsel sonucu       Ä°lgili resimThe American Academy of Pediatrics Healthy Child Care America ile ilgili görsel sonucu