Ayça Hanım ve kızı Deren (İstanbul) 8,5 aylık

Kızımla 6. ayından itibaren uykusuz zamanlarımız başlamıştı. Sürekli memede uyumayı alışkanlık haline getirmişti. 10 dakikada bir, yarım saatte bir, nadiren saat başı uyanıp meme istiyordu. Bu durumla daha fazla baş edemedik ve Deren 8.5 aylıkken güzel Cansu ile tanıştık. Süreç için hazırdım ve çok heyecanlıydım. Gece yattığımda Deren’in deliksiz uyuduğu zamanları hayal ediyordum.

Sonrasında Cansu’nun bize verdiği uyku planını uygulamaya başladık. İlk günümüzü birlikte geçirdik. Harika gündüz uykularıyla başladık ve meme olmadan uyumayan Deren bir de baktık ki 10 dakika içinde kendi yatağında uyudu. İlk günün şokunu atlattıktan sonraki hafta yine rutinlerimizi uygulayıp 19.30’da yatağına koydum ve 19.32’de uyumuştu ikinci şokumu da o gün eşimle yaşadım. Ama buna inanamadığım için 5 dakika odasında bekledim. Gerçekten uyumuştu. Daha ilk haftadan bu kadar kolay uyuyacağını hiç tahmin etmemiştik. Büyük bir boşluk hissettim ve o an ne yapacağımı şaşırdım. Daha sonra yavaş yavaş uykuları uzayarak devam etti.

Şuan gündüz uykularımız kesintisiz 1.5 – 2 saat. Gece uykularımızın araları ise gün geçtikçe uzamaya başladı. Eskiye göre kendi kendini daha rahat uyutabiliyor. Üstelik meme ya da sallanma ihtiyacı duymadan. Tabi ki zor ve yorucu bir süreç ama kaliteli uyku uyuyabilmesi için her şeye değer. Ve değdiğini de uyuduğu zamanlarda görüyorum.

İyi ki seni tanımışız. İlaç gibi geldin Cansu’cum. Her şey için çok teşekkürler. İyi bir uyku danışmanının yanı sıra çok güzel bir insansın!