Didem hanım ve oğlu Karayel (İstanbul) 3,5 aylık

Ben daha hamileyken araştırmaya okumaya başlamıştım aslında. Hatta Cansu hanım dahil bir çok uyku danışmanlık sitesini takip ediyordum. Sanki başıma gelecekleri sezmişim gibi birçok konuyu “benim başıma gelirse şöyle yaparım” diye not alıyordum. Nitekim oğlum doğdu ve bizim dünyamız bir anda değişti. Uykusuz gecelere, kucakta ve memede yapışık gezmelere, dışarı çıkmadan hatta tuvalete bile gidilemeden geçen günlere merhaba dedik. Çevremdeki herkes bunun normal olduğunu, herkesin bu süreçlerden geçtiğini söylüyordu. Ama ben tüm bunlarla baş edecek gücü kendimde bulamıyordum. Eşim, annem, kayınvalidem herkes türlü türlü yollar deniyor ama oğlum bir gün uyusa 3 gün uyumuyordu.

Okuduğum her yerde 4 aydan önce uyku eğitimi verilemeyeceği yazıyordu. Ben kara kara nasıl geçecek bu 4 ay diye düşünürken bir gün Cansu hanım’ın yaptığı bir paylaşımda 4 aydan küçük bebeklere doğru uyku alışkanlıkları kazandırılırsa uykularının düzene sokulabileceğini okudum ve nasıl olduğunu merak edip hemen kendisini aradım. Telefonda bana her şeyi detaylıca anlattı ve daha o dakikada ihtiyacım olan desteği bulduğumu hissettim.

Kendisiyle 0-4 ay bebeklere özel hazırladığı destek paketi üzerinden çalışmaya başladık. Başta annem olmak üzere kimse benim bu hareketimi desteklemedi. Herkes boşuna para verdiğimi, bu kadar küçük bir bebeğin uykularının zaten düzensiz olacağını söyleyip durdu. Ama ben Cansu hanım’ın dediklerini yapmaya devam ettim ve daha 2. günde sonuç aldım. Aylardır kimsenin uyutamadığı oğlumu Cansu hanım’ın yönlendirmeleri sayesinde kolayca uyutmayı başardık ve işin güzel yanı ilerleyen günlerde de bu böyle düzenli bir şekilde devam etti.

Sadece ben değil aldığım bu güzel sonuçları gören etrafımdaki herkes iyi ki almışsın dedi. Birçok anne benim gibi 4 ayın geçmesini bekliyor ama bence bu destek paketi herkesin bilmesi gereken mucize gibi bir yardım. Elinden gelenin en iyisini yaptığı ve beni sıkıntılı günlerimden kurtardığı için Cansu hanım’a çok teşekkür ederim.