Esma Hanım ve oğlu Ömer (İstanbul) 6,5 aylık

Cansu Hanım’a ilk sorduğum soruyu hatırlıyorum da “Cansu Hanım biz de başarı hikayemizi yazabilecek miyiz” di. Şu an hikayemizi yazdığıma inanamıyorum.

      Ömer hem alerjik hem de kolik bir bebekti. Bu yüzden ağlama krizlerine girdiği zamanlarda uyuması için tabir-i caizse bütün günahları işledik 😊.

Kucakta uyutma, anne kokusuyla anneye yapışık uyuma, gece uykusu dışında yatağına koyamama gibi deneysel yöntemlerle güç bela 6. aya kadar getirdik. Aslında daha önce başlamak istedik. Ancak araya ataklar, ek gıda başlangıç dönemi girince süreci biraz öteleme kararı aldık Cansu Hanım’la birlikte.

     Sabırsızlıkla beklediğimiz o gün geldi çattı. Cansu Hanım programımızı gönderdikten sonra aklımızda deli sorular oluşmuştu. Hepsini sorup Cansu Hanım’ı sabırla dinledik, o bize küçük taktikler vermeye başladı ve eğitim sürecimize başladık. Şunu belirtmek isterim ki her zaman aradığımda, yazdığımda kısa sürede dönüş yaptığı için kriz anlarını kolay atlattık. İnanın “Cansu Hanım yaa ben başaramıyorum nerde yanlış yapıyorum” diye kaç kere aradığımı hatırlamıyorum. Bence uyku eğitiminde en önemli şey kriz anlarında anlık destek alabilmekmiş. Ayrıca eşimin desteğini de es geçemeyeceğim. Çünkü beni hep sakinleştirdi, destekledi, cesaretlendirdi. Normalde 2 hafta gibi çok kısa bir sürede güzel sonuçlar almıştık. Fakat araya ayrılık kaygısı atağı girince süreç biraz uzadı ama hemen toparladık. Tam 1 ayda bizim için rüya olan kendi kendine uyumayı oğlumuz Ömer’e öğrettik.

      Cansu Hanım’ın sorduğu bir soru vardı. Eğitim sonunda nasıl bir gelişme bekliyorsunuz? sorusuna bizim cevabımız ” Ömer will sleep like a flower” dı😊 Şükürler olsun ki artık çiçek gibi uyuyor. Biz başardıysak sabırlı, kararlı ve istikrarlı olan herkes hele ki Cansu Hanım’ın desteği de varsa başarabilir.

     Bizim hayatımızdan iyi ki Cansu Hanım geçti. Ailecek minnettar kalacağız. Sevgilerle🙋‍♀️