Esra hanım & Fatih bey ve kızları Elif Ece (İstanbul) 17 aylık

17 aylık olan kızım Elif Ece’nin en büyük problemi destekli uyuma şekliydi. Elif Ece ya memede ya da ayakta sallanarak uyuyordu. Son zamanlarda geceleri saat başı kalkıyordu ve sabaha kadar ayağımızda sallamaya başlamıştık. İnanılmaz yorucu ve zor bir süreçti gerçekten. Hele ki çalışan anne ve baba iseniz. Özellikle gece beslenmesi konusunda anne olarak bebeğime kıyamayışım ama bebeğimin bize kıyışı şeklinde trajikomik bir duruma dönüşmüştü bu durum 🙂

Biz artık bittik dediğimiz yerde yolumuz bebek uyku danışmanı Cansu hanımla kesişti. İyi ki de kesişti. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Cansu hanımın desteği ile önce kızımın gece beslenmelerini kestik gayet de oluyormuş oldu da 🙂 Tüm annelere tavsiyem gerçekten bebeğiniz gün içerisinde yeterince besleniyorsa gece emzirmesini kesebilirsiniz. Neden 17 ay bekledim diye sorarsanız sürekli düzelir düşüncesindeydim ama maalesef öyle olmadı. Tam tersi düzelir diye beklediğim bebeğimin uykuları daha da zor olmaya başlamıştı. Bir taraftan kafamda endişeler de vardı. Bebeğimin bana karşı güven problemi olur mu diye. Çünkü çalışan anne olduğum için gündüzleri vakit geçiremiyorum kızımla. Hiç de öyle olmadı.

Kızım kesintisiz ve desteksiz uyudukça daha mutlu bir bebek oldu. Aramızdaki bağ daha da güçlendi. İşin sırrı bence mutlu bebek = mutlu anne-baba.