Ezgi Hanım ve oğlu Ata (Kıbrıs) 8 aylık

Ata 8 aylıktı ve desteksiz uyuyamayan bir çocuktu. Gece memede gündüz ise bebek arasında uyuyordu. Ne gündüz uykuları ne de gece uykuları düzenli değildi. Gündüz uykularını çok kısa uyurken gece defalarca kalkıyordu ve her defasında meme veriyordum. Sağlıklı uyuyamadığı için sürekli huzursuzdu. Ata’nın huzursuzluğu ve benim uykusuz geçen gecelerim ardından bu işin böyle gitmeyeceğine karar vererek Cansu Hanım’a ulaştım.

Her anne gibi benim de endişelerim vardı. Nasıl olacak, başarabilecek miyiz, kendimce Ata zor bir çocuk olacak mı soruları arasında Cansu Hanım ile sürece başladık. 1 hafta içerisinde Ata kendi kendine uyumayı öğrendi. Gündüz uykuları yoluna girdi. Kaliteli zaman geçirmeye başladı. Uykuları ile birlikte beslenme düzeni de yoluna girdi.

Uyku eğitiminin çocuklar için ne faydalı olduğunu, doğru bilinen ne kadar yanlış olduğunu bu süreçte gördüm. Çocuğunuza ve kendinize verebileceğiniz en güzel hediye diyebilirim. Bu süreçte sürekli desteği, yönlendirmeleri ve sağladığı motivasyon için Cansu Hanım’a çok teşekkür ederim. İyi ki Cansu Hanım ile yolumuz birleşti.