Gizem Hanım ve kızı İnci (Ankara) 7 aylık

Gaz probleminden dolayı eşimle ayakta sallamaya alıştırdığımız kızımızı, 3.ayın sonunda gaz sancısı bitmesi ile hamakta sallamaya devam ettik. Fakat 6.ayda artık hamakta sallanmak da ona yetmiyordu. Çok şiddetli sallanınca ancak uyuyordu ve gece çok sık uyanmaya başlamıştı. Hem İnci için hem bizim için gece uykusu çok kalitesiz bir hale gelmişti. 7.ay başlamasıyla uyku eğitimi vermeye karar verdik. Aslında başta ağlatarak uyutacağımızı düşündüğü için eşim karşı çıktı ama eğitim öncesi Cansu hanımla yaptığımız telefon görüşmesi sonunda o da inandı ve birlikte başladık.

Cansu hanım bizi hiç yalnız bırakmadı ilk birkaç gün sıkıntı yaşadık. Fakat çoğu da bizim yanlış anladığımız, yanlış uyguladığımız ufak detaylar yüzündendi. Gece-gündüz fark etmeden her sıkıntımızda anında yanımızda bulduğumuz, hep desteğini hissettiğimiz bir süreç yaşadık. Hatta başta bırakmak istedim. (Biraz sabırsız bir kişiliğim var) Fakat Cansu Hanım’ın desteği sayesinde devam ettik ve 2 hafta gibi kısa bir sürede çok güzel sonuçlar elde ettik.

İnci artık kendi odasında ve kendi yatağında sallanmadan uyuyor. Gece sadece 1 kez beslenmek için uyanıyor. Gündüz uykularımız da çok düzenli, saatli ve herhangi bir destek olmadan uyuyor.

Her şey için çok teşekkür ederiz. Hem bizim hem İnci’nin uykuları çok güzel ve artık gün içinde kızımla daha keyifli, verimli zaman geçirebiliyorum.

İyi ki sizi tanıdık ☺️