Handan hanım ve kızı Alaca (İstanbul) 14 aylık

Alaca 14 aylık olduğunda artık hiçbir yöntemin onu uyutamadığı çok zor bir süreçteydik. Biberon emerek uyurken bir anda omuz isteyen bir zaman sonra artık omuzda da uyuyamayan saatlerce taşıdığımız bir bebekti. Her gece bir veya iki saat omuzda uyutmaya çabalarken gözümü korkutan uyku eğitimi sırasındaki hiçbir zorluğun her gece böyle bir yanlışla bebeği uyutmaya çalışmaktan daha zor olamayacağına karar verdim ve Cansu Hanım’la yine güzel sonuçlanmış bir uyku eğitimi referansıyla tanıştım.

Hem kararlı hem şüpheli hem de çok yorgun olduğum bu dönemde Cansu hanım desteği ve programıyla öyle bir güç verdi ki denemekten hiç korkmadım. İlk gece 1 saat odada kaldım omuzumda taşıdığım saatlerden çok daha kısa ve hep kızım için çok büyük bir iyilik yaptığımı düşündüm. 2. Gün odadan yarım saatte ve çok mutlu bir şekilde çıktığımda kendime ve bebeğime olan güvenim artmıştı. İlk haftanın sonunda her şey rüya diyebileceğimiz bir seviyeye gelmişti bile. 3 haftalık süreçte hem büyüme atağı hem de çok şiddetli kabızlık ve gaz sıkıntılarıyla karşılaştık. Cansu hanım sayesinde hem bebeğimizin zor dönemlerinde yanında onun tüm ihtiyaçlarını karşıladık hem de kazandırdığımız uyku alışkanlığını sekteye uğratmadan her dönemi atlatabileceğimizi gördük.

Artık bebeğim güzelce uyuyor ve ızdırap olan akşamlar bize kalıyor. Bu zamana kadar cesaret edemediğim ve artık geç kaldığımı düşündüğüm için kendime kızıyorum. Ve biliyorum ki dünyada bir bebeğin geleceğine ve gelişimine yapabileceğimiz en büyük yatırımı yaptık Cansu hanım sayesinde.

Bebeğimiz her uyuduğunda aklımızda ve dualarımızda olacaksınız. İyi ki tanıştık, iyi ki güzel enerjiniz bizi bu noktaya gelmek için cesaretlendirdi. Her şey için çok teşekkür ederiz🙏🐣