Hazal hanım ve kızı Kumsal (İstanbul) 13 aylık

Bebeğimizin 4. Ayından itibaren tüm uyku düzeni bozulmuştu. Atak dönemidir, diş geliyordur derken uykusuz gecelerimiz gittikçe uzuyordu. Ve tam 13 aylık olana kadar geceleri saat başı emmek için uyanıyor, ayakta sallanmadan uyumuyordu. 13 ay boyunca kesintisiz uyuduğum süre 3 saati geçmedi. Artık bu durum fiziken ve psikolojik olarak bizi aşırı yıpratmıştı. Son umut olarak uyku eğitimi araştırmasına girdik. Birçok yer ile görüşmemize rağmen bir türlü içimize sinmedi. Bu süreç bize 2 ay daha kaybettirdi.

Fakat Cansu hanım ile görüşmemizin hemen ardından “başlıyoruz” dedik. İlk telefonlaşma anından itibaren, öncesinde randevu almak için aracı, asistan vs. ile görüşmek zorunda olmadan direkt olarak kendisiyle görüşebilmek en güven verici taraftı bizim için. Ayrıca sabırla ve sakin ses tonu ile bizi bu sürece daha en başından inandırmıştı. Eğitimin ilk gününden itibaren istediğimiz her an kolayca ulaşabildik kendisine. Ve belki de defalarca aynı soruları sorup durduğumuz anlar oldu, asla yılmadan büyük bir istekle cevap verdi her defasında. Ve hep motive ediciydi. Olmayacak mı acaba dediğimiz anlarda anında bizi toparladı. Ve daha 4. Günde farklılıkları görmeye fazlasıyla başladık.

Sonuç ne mi oldu ? Kızımız artık gece uyanmaları olmadan, yatağa girdiğinde kendi başına uyuyabilen, belli bir uyku düzenine sahip bir bebek haline geldi. Biz hala şaşkınlık içerisinde gece uykularımıza kavuşmuş halde artık daha bir tadını çıkarıyoruz anne babalığın. Asla düzelmez diyen biz bile bu işi düzelttiysek inanın siz de başarabilirsiniz. Tabi önemli olan doğru kişiden bu desteği alabilmek. İyi ki yollarımız kesişti Cansu hanım ile. Ve bundan böyle uyku ile ilgili herhangi bir şeyde biliyoruz ki kendisi bir telefon uzağımızda 🙏 Her şey için çok teşekkür ederiz. ❣️