Hilal hanım ve kızı Meryem (Samsun) 2,5 aylık

Bebeğim 1 aylık olana kadar emzirip yerine koyuyordum mışıl mışıl uyuyordu. 1 aylık olduktan sonra gündüz 15 dk sonra uyanmaya başladı ve devamlı ağlıyordu. Tek başımaydım ve ne yapacağımı şaşırmıştım. 1 aylık bebekle Samsun’dan Ankara’ya ailemin yanına gittim. Annem bu böyle büyümez deyip kucağında uyutmaya başladı Meryem’i. Bazen 2 saat boyunca indirmedi sırf uyusun diye. Tüm gece uyumadığı oldu annemin. Ama ben bunun insan doğasına aykırı olduğunun farkındaydım. Yakında evime dönecektim ve ne yapacağım ben gidince diye düşünmekten psikolojim bozulmak üzereydi.

Araştırırken uyku eğitimi diye bir şey olduğunu öğrendim. Bir kaç yere sordum bebeğin çok küçük 4 aydan sonra eğitim olur dediler. Ve sonra Cansu hanımla tanıştım hemen başlayabiliriz dedi. Evime gelir gelmez başladık bebeğim 2.5 aylıkken sadece beyaz gürültü ve emzikle beşiğinde uyur oldu ve hiç de kucakta ağladığı kadar ağlamadı. İlk gün 35 dk sürdü. Şimdi bazen emziğini ağzından atıp 5 dk içinde dalıyor.

Destekleri için Cansu hanım’a ne kadar teşekkür etsem azdır. Bebeğim uyurken huzurla bu uzun mesajı hazırladım. Ben yaptım sizler de yapabilirsiniz. Uykusuz kalmak anneliğin fedakarlığı değil. Ne kadar dinç olursanız bebeğinize o kadar iyi bakarsınız. O yüzden kendinize eziyet etmeyin anneler 🙂