İpar hanım ve oğlu Kerem (Ankara) 6,5 aylık

Doğumdan itibaren tamamen Kerem’i emzirmeye ve sağlıkla büyütmeye odaklandım. Günlerim oldukça keyifli ama bir o kadar da yorucu geçiyordu. Kerem doğduğunda her bebek gibi gazlı bir bebekti ve sallanmaktan hoşlanıyordu; biz de bunu fırsat zannedip onu beşiğinde sallayarak uyumaya alıştırdık ve ona bilmediği bir alışkanlığı fark etmeden kazandırmış olduk. Zaman geçtikçe sallayarak uyutsak bile kısa sürede uyanıyor, tekrar sallanmak istiyor ve kesintisiz uyuyamıyordu.
Kerem’i sağlıklı ve kaliteli uykuya kavuşturmak için uzun uğraşlar sonucu Cansu Hanım’ı buldum.

Çok şanslıymışız ki yollarımız keşisti 💜 Pozitifliği ve olanca sakinliği ile verdiği destek sayesinde Kerem sallanmadan kendi kendine uyumayı öğrendi. En önem verdiğim konulardan biri olan güvenli anne-bebek bağlanmasıydı ve süreçte hep bunu göz önünde bulundurarak ilerledik. Kerem asla yalnız ve çaresiz değildi. Sanılanın aksine tam desteğimle Kerem’in yanı başındaydım daima☺️

Önce gece uykuları daha sonra da gündüz uykuları düzene girdi. Bu sefer olmuyor dediğim her seferde yine uyudu😁. En önemli noktalardan bir diğeri de ‘2 haftalık süre bitti, size süreci öğrettim şimdi yalnız başınasınız’ asla demedi Cansu Hanım. Ne zaman ne sorduysam daima dinledi ve cevapladı. Kendimi hiç yalnız hissetmedim. Hala da hissetmiyorum 🌸.

Bu satırları okuyan sevgili anne, yolun Cansu Hanımla kesiştiyse ne mutlu sana🎈uykulara 💤 kavuşmana az kaldı demektir 🔜. Yolun en başında her şey zor, zahmetli ve olmuyor gibi gelecek ama zamanla göreceksin ki olacak 🌟Bu sürecin kilit kelimesi ‘sabır’. Sabret, tünelin sonunda ışık 💡 var..
Sizi tanıdığım için çok şanslıyım 🍀 Cansu Hanım. Her şey için tekrar teşekkürler 😊. Sevgiyle kalın 🥰..