Kübra Hanım ve kızı Cemre Güneş (İstanbul) 12 aylık

Mucize…


İnanın yaşadığımız değişim ve dönüşüm ancak bu kelime ile ifade edilebilir.
Her sabah eşime bu gece de şu kadar uyandı, şu kadar saat uyanık kaldı şeklinde şikayet ederek güne başlıyordum. Emzirme dışında da uyutamadığımız için benden başkası ilgilenemiyordu. O kadar yorgun ve perişandım ki. Sürekli uyku eğitimi ile ilgili araştırma yapıyor ve uygulamaya çalışıyordum. Ağlatma konusunda çok hassas olduğumuz için eşim ve ben teslim olduk ve yeter ki bağlanmasına zarar gelmesin razıyız dedik 30 dk ile 1 saat aralıklarla uyanmalarına gece boyu.


Bu nedenle gecikmeli karar verdik ve çok pişmanım. Bağlanmaya hiçbir zarar vermeden süreç atlatılabiliyor ve sonunda gece hiç dinlenemeyen ve gündüz sürekli mızmızlanan bebek gidiyor, dinlenmiş ve mutlu bir bebek karşınızda yer alıyor aynı zamanda siz de dinamik, mutlu, uykusunu fazlasıyla almış ve hatta akşam eşiyle baş başa vakit geçirebilmiş enerji depolamış bir anne olarak karşısında bulunuyorsunuz.


Cansu Hanım’la çalışmak bu çok bilinmeyenli ve yabancı olduğumuz uyku biliminde çok büyük bir şanstı. O kadar naif, o kadar konunun uzmanı (sorduğum her soruda beni tatmin edecek cevapları verdi, bunaltacak kadar soru sorduğum halde), o kadar sevecen ve sevgi dolu sesiyle sizin yanınızda ki artık 24 saati beraber geçirdiğimiz çok yakın bir dostum atfediyorum kendisini eğer kabul buyurursa. Çünkü bu yaşadığımız huzura bizi kavuşturan kişi, çok kıymetlimiz. Ona çok minnettarız. İyi ki tanışmış ve birlikte 24 saati ilgilendiren 1,5-2 aylık süreci geçirmişiz. Sayesinde anne olmanın keyfine 2 kat vardım.

Teşekkürler Cansu Hanımmm…