Müge hanım ve kızı Dora (İngiltere) 8 aylık

Dora doğduğundan itibaren sallanmaya alışmış bir bebekti. Son zamanlarda gece uyanmaları 1 saatte bire düşüp, sallanmayla bile uykuya geri dönememeye başlayınca bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Böyle ne o ne de biz uykularımızdan bir şey anlıyorduk, gün içerisinde de yorgun olduğumuz için kaliteli vakit geçiremiyorduk. Üstüne o da gün içinde çabuk yorulup huysuzlanmaya başlıyordu. Bu duruma son vermek için alternatifleri araştırmaya başladım.

Benim için en önemlisi bu süreçte istediğim zaman ulaşabileceğim ve sorularıma/endişelerime bıkmadan cevap verebilecek bir uyku danışmanı bulabilmekti. Cansu hanım tam da öyle biri. Zaten bir anne için zor olabilecek bu süreci, hem bebek hem de anne için en rahat geçirecek şekilde yönetiyor. Onun yönlendirmeleri ile Dora’nın uyku saatlerini belirleyip plana göre ilerleyince beklediğimden de kısa sürede sonuç aldık.

Şimdi kızım kendi kendine uyuyabiliyor ve gecede sadece 1 veya 2 kez uyanıyor. Keşke bu adımı daha önce atsaymışız diyorum. Boşu boşuna uykusuz geceler ve bel ağrıları ile uğraşmışız. Cansu hanım ile karşılaştığımız için çok şanslıyız.