Nazenin hanım ve kızı Nil (Antep) 12,5 aylık

Nil ilk aylarında güzel deliksiz uykulara sahip olsa da zamanla zor uykuya dalmalar ve geceleri sık uyanmaları başlamıştı. Uzunca bir süre kendi kendime, “zamanla düzelecektir” deyip uyku eğitimi almamaya direndim. Ama ertelemekle çok büyük hata ettiğimi uyku eğitiminin daha ilk günü anladım.

Eğitime başlamadan önceki üç ayda Nil bütün gece emmek istediği için, yatağına yatırdıktan 15 dk sonra uyanıyordu. Bu yüzden onun odasındaki sedirde beraber uyuyorduk. Nil bütün gece emdiğinden ben tek bir pozisyonda yatmak zorunda kaldığım için sırt ve bel ağrılarım giderek artıyordu. Kendi yatağımı unutmuştum artık. Pandeminin ilk günlerinde uyku eğitimi almaya karar verdik ve Cansuyla tanıştık iyi ki de tanışmışız.

Cansu sayesinde artık Nil kolayca kendi kendine uykuya dalıyor. Gece uykularımız deliksiz, gündüz uykularımız düzenli ve artık geceleri beslenmiyor. Cansu anne ve babaları o kadar güzel motive ediyor ki pes etmeye yaklaştığım her anda Cansu’nun söyledikleri aklıma geldi ve kararlılıkla devam ettim. Ailece sana minettarız🙏😍