Neslihan hanım ve kızı Nil (Ankara) 2 yaşında

Uykunun bebek gelişimi için ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için eşimle artık kendi çabalarımızla bu işi yönetemediğimizi anladığımız bir zamanda sevgili Cansu ile yollarımız kesişti. Kendinden emin ama bir o kadar da sıcak sesiyle ilk konuşmamızdan itibaren bu işi çözeceğimize dair inancımızı oluşturdu.

Bizim uyku hikayemiz diğer pek çok aileden farklı olarak 2 yaş sonrası (25 ay) bir döneme denk geldiği ve üzerine minik kardeş sendromu da eklendiği için daha karmaşık ve zor bir durumdu. Pek çok kişinin bu yaştan sonra sonuç almanız imkansız, uyku eğitimi için çok geç kaldınız yorumlarına rağmen bizi deliksiz ve tamamen düzenli akşam uykularına, ve yaklaşık 1 yıldır unuttuğumuz öğlen uykularına kavuşturdu.

Bu sayede yemek yeme düzeni de çok daha iyi bir hale gelerek daha huzurlu ve kendini daha kolay ifade eden bir bebeğimiz oldu. Profesyonelliğinin yanında samimi ve içten tavrı ile pes etmek üzere olduğumuz her anımızda eşimle beni motive ederek, sabırlı ve kararlı olmamız gerektiğini hatırlatarak başaracağımıza inandırdı.

Şimdi sırada yenidoğan bebeğimiz var. 4. Ayını doldurduğunda onu da düzenli gece ve gündüz uykularına kavuşturmak için sevgili Cansu’yu bekliyoruz.