Senay hanım ve kızı Naz (İstanbul) 11,5 aylık

Bebeğim doğduğu günden beri uyumayan bir bebekti. 40 çıksın uyur, diş çıkarıyordur, karnı açtır, gazı vardır diye diye Naz 12 aylık oldu ama bizim gecelerimiz gündüzlerimiz her şey birbirine karıştı. Naz gündüz 1 kere 45 dk uyuyordu. Akşam da 20:00 gibi 45 dk’lık bir şekerleme yapıp sonra sabah 06:00’ya kadar hiç uyumuyordu. Gece uykusu kalmamıştı. Sabah 06:00’da uyuyup 11:00’de uyanıyordu. Üstelik ayakta sallanarak uyuyordu ve tam 2 saat boyunca sallıyordum. Tam uyudu yatağına alayım derken uyanıyordu. Artık çare bulamayıp gündüzleri 45 dk uyuduğu için ayağımdan indirmiyordum. Evde kucaklarda mı uyutmadık, beşiğinde sallamalar mı yapmadık bütün yolları denedik. Üstelik de bu kadar zor uyumasına rağmen en ufak sese uyanıp saatlerce ağlıyor ve susturamıyorduk. Bu arada uykusunu alamadığı için de yemek yemiyor, her şeyi reddediyordu. Herkes nasıl uyumaz, sende uyumuyordur diyolardı. 12 aylık oldu hala uyumuyorsa bu çocuk uykuyu sevmiyordur demek ki dediler. Herkes her zaman bir şeyler söylüyor o yüzden size tavsiyem kimseyi dinlemeyin.

Ben Cansu Hanımla telefonda görüştüm ve o an eğitim almaya karar verdim. Eğitime hemen başladık. İyi ki de yollarımız kesişmiş. Cansu Hanıma çok güvendim her dediğini yaptım. Zorlandığım, pes ettiğim zamanlar olmadı mı tabi ki oldu ama sağolsun Cansu Hanım hep destek oldu bana.

Artık Naz’ın her şeyi düzene girdi; uyku, yemek, oyun. Ben de artık her şeye yetişen, zaman ayırabilen, biri oldum. Naz şuan akşam 20:00’de uyuyup sabah 08:00’de uyanan bir kız oldu. İnanın ben Naz asla uyumaz diyordum. Çünkü eğitime başlarken her şeyimiz o kadar düzensizdi ki. Nasıl başaracağız, nereden başlayacağız diyordum.Ve her şeyin üstesinden Cansu Hanım’ın sayesinde geldik.

HER ŞEY İÇİN ÖZELLİKLE DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM CANSU HANIM❤️🤗🙋‍♀️