Tuba hanım ve kızı Asel Mira (Manisa) 17 aylık

Şuan bu satırları yazıyor olduğuma bile inanamıyorum…
Öncelikle burada yaptığım paylaşım güzel yürekli, sabırlı, anlayışlı, bizim kurtarıcı meleğimiz, bizim şansımız Cansu hanım sayesinde..

Bizim hikayemiz aslında erken doğumla başladı. Yoğun bakım ünitesinde geçen günler, bu süreci atlattık derken kolik sancıları, beraberinde geçirdiği birçok sağlık problemleri… biz de bebeğimiz de uykunun ne olduğunu unutmuştuk. Ta ki Cansu hanımla iletişime geçene kadar. Asel Mira sürekli sallanan bir bebekti. Gece boyu toplam uykusu 2 saati geçmezdi demek yanlış olmaz. Keza gündüz de aynı şekilde. 6 ay geçsin, 1 yıl geçsin, 2 yaşına gelsin düzelir dediler. Ama dedikleri hiçbir şey geçmedi 2 yaşında da geçmeyecekti.

Her gün farklı bir sağlık probleminden bahsettiler. En son beyninden film çekilmesi gerektiğini görüntü almaları gerektiğini söylediler. Ama ben ısrarla uyku bozukluğu olduğunu düşünerek Cansu hanımı aradım. İyi ki de aramışım. Çok iyi hatırlıyorum bu kadar rahatsızlıklara rağmen başarabilir miyim diye tereddüt ettiğimi… Ama öyle bir şey oldu ki Cansu hanımla ilk konuşmamızda bile ben bu süreci başarıyla tamamlarım dedim. Çünkü Cansu hanımın ses tonu bile beni o kadar etkilemişti ki hiç düşünmeden karar verdim. Tabi tedirginliklerimin içinde kendi rahatsızlıklarım da vardı aslında ama her şeye rağmen kurtarıcı meleğimizle birlikte başardık.

Cansu hanımla bu yola beraber çıkmak hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Her şey sandığımızdan da kısa sürede gerçekleşti, tabi gerçek bir sabır emek ve tutarlılık vardı. Olmayacağını düşündüğüm, psikolojik olarak yorulduğum yerler de oldu. Ama 1,5 sene yaşadığım yorgunluk kadar değildi asla. Fakat Cansu hanımın sabrı, sakinliği, sürekli motive etmesi bu süreci daha da kolay hale getirdi.

Uyku eğitiminden beklentiniz yatağa koydum zaman geçmeden uyuyacak olmasın çünkü her şeyden önce bizim gibi bir birey var karşımızda. Hasta mı, oda sıcak mı, soğuk mu, çok mu yorgun veya onu uyaran herhangi bir şey var mı bunlara dikkat etmek gerekir. Çok kısa bir süre inanın, beklediğinizden de kısa. Sadece sabırlı ve tutarlı olun. Eğer ben başardıysam herkes yapabilir çünkü anneler güçlüdür sabırlıdır ve çocukları için her şeyi yapabilirler.

Buradan tekrar Cansu hanıma (meleğimiz şansımız❤ ) her şey için çok çok teşekkür ediyorum! Uykunun ne kadar gerekli bir ihtiyaç olduğunu sizin sayenizde öğrendim. Siz olmasaydınız ben asla başaramazdım. Çok ilginç değil mi gece toplam uykusu 2 saati geçmeyen bebek şuanda kendi kendine saatlerce uyuyabilen bir bebek artık. İnanın çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.

Bu yazımı okuyan, acaba olur mu diye düşünen herkes hiç beklemeden Cansu hanımı arasın. Hiç pişman olmayacaksınız inanın ki ilk konuşmada kendinize güvenip hiç düşünmeden bebeğinizi de kendinizi de uykusuzluktan kurtaracaksınız. Doğru sayfada ve doğru danışmanla karşı karşıya olduğunuzu unutmayın.

Biz kurtarıcı meleğimizi şansımızı (Cansu hanımı) çok seviyoruz. İyi ki böyle bir problemimiz oldu da sizinle tanıştık 🙂 Minnettarız size iyi ki siz! İYİ Kİ 🙏