Zeynep hanım ve kızı Ela (İstanbul) 5,5 aylık

Kızım Ela uyumayan bir bebekti. Gündüzleri 10 dakika uyuyup uyanıyordu. Hele geceleri anlatmak bile istemiyorum sürekli ayağımda ya da beşiğinde sallıyordum, kısacası uyku denen bir şey yoktu. Bu şartlarda insanın ister istemez hem vücudu hem de beyni çok yoruluyor ve bir süre sonra bebeğine verimli olarak bakamamaya başlıyor. Ben de bu şekilde aylarımı geçirdim. Ta ki Cansu hanımı bulana kadar 🙂

İlk olarak gece saat 1.30’da Cansu hanıma yazdım ve bana hemen dönüş yaptı. O kadar pozitif konuştu ki o an uyku eğitimini almaya karar verdim. Kızım eğitim almaya başladığında 5,5 aylıktı. Eğitim süresince zorlanmam tabi ki oldu, hatta ilk gün pes ettim. Ama Cansu hanım bırakmadı asla. Bana o kadar güç verdi ki şuan onun sayesinde geceleri sadece besleme yapmak için kalkıyorum. Kızım Ela uyku saatleri gelince artık kendi sinyal veriyor.

Sevgili anneler, asla olmaz, benim çocuğum çok inatçı bir bebek demeyin, en önemlisi eğitim almaktan sakın kaçınmayın. Siz pozitif bir anne olmalısınız ki çocuklarınıza da bakabilesiniz.

Uyku eğitiminde Cansu hanımı tek geçerim. Asla pişman olmazsınız 🙂