Emine hanım ve kızı Zeynep Duru (İstanbul) 5 aylık

Canım kızım Duru’m gündüzleri hiç uyumayan bir bebekti. Bacağımda sallayarak zorla uyuturdum tam 30 dk sonra tık uyanırdı. Yeter ki uyusun diye 2 saat ayağımda tutardım ama günüm biterdi tabi, ne kendime vakit ayırabilirdim ne o uykusunu alırdı .Gece uykuları fena değildi ama gece uyanınca yine bir saat sallardık.

Bir gün dedim bu böyle gitmez ve başladım araştırmalara! Cansu hanım’la karşılaştım. İyi ki de karşılaştım❤️ Hemen iletişime geçip bebeğimin bilgilerini gönderdim. Duru’mun uyku planını gönderdi hemen.

Ben bir korkuyla başladım, nasıl olacak sallanmadan uyuyacak mı diye, ama asla korktuğum gibi olmadı. Evet ilk günler zorladı ama ilk günden sallamayı bıraktım ve yatağında uyudu.

Kızımın düzeni ilk haftanın sonunda yavaş yavaş oturdu. Bu arada benim gibi disiplinli ve meraklı bir anneyi her mesajında sıcacık cevaplarıyla rahatlatan Cansu hanım’a minnettarım 🙏 Uyku eğitimi alsam mı almasam mı diye düşünen anneler hiç düşünmeyin. Bebeğimize ve kendimize vereceğimiz en güzel hediye. Biz 5.ayda uykularımıza kavuştuk darısı tüm annelere🙏

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s